Девойките ни отпаднаха от европейското първенство по волейбол след пета поредна загуба

Национален отбор за девойки

Националният ни отбор по волейбол за девойки до 18 години отстъпи в Пловдив пред връстничките си от Белгия с 1:3 (17:25, 12:25, 25:23, 7:25) в последния си мач от втора група на Европейското първенство.

Младите ни националки записаха пета загуба в груповата фаза на шампионата, като завършиха с поражение участието си в Евроволей 2015. С това те останаха на последно място в своята група, само с една спечелена точка. Така родните представителки отпадат от по-нататъшната надпревара, като ще бъдат само зрители в Пловдив. Отборът на Белгия пък завърши на второ място в групата, с четири победи, една загуба и 11 точки, като се класира за финалната четворка на шампионата.

В последния си мач все пак нашите имаха своя достоен момент, като взеха гейм на класния тим на съперничките. След като изоставаха с 0:2, българските момичета намериха сили да продължат борбата, като успяха да се наложат в решителните моменти при 22:22 и да преклонят белгийките. Това обаче бе временен възход, като в четвъртата част белгийките демонстрираха класата си и оставиха нашите едва на седем точки.

Срещи от втора група на европейското първенство по волейбол за девойки до 18 години:

Турция - Холандия - 3:0 (29:27, 25:18, 25:19)
Полша - Чехия - 3:0 (25:23, 25:22, 25:15)
Белгия  - България  - 3:1 (25:17, 25:12, 23:25, 25:7)