Серина Уилямс и Карла Суарес Наваро е финалът при жените в Маями

Серина Уилямс и Карла Суарес Наваро ще играят на финала при жените на тенис турнира в Маями.

Поставената под номер 1 в схемата американка спечели изключително оспорвана битка с най-сериозната си съперничка през сезона - Симона Халеп, като я победи с 6:2, 4:6, 7:5. По-малката от сестрите Уилямс спечели с лекота първия сет и всички край корта бяха сигурни, че мачът срещу Халеп ще бъде бърз и лесен. Това обаче съвсем не беше така и мачът се превърна в двучасов трилър. 23-годишната румънка подобри значително посрещането си през втория сет и това беше в основата на успеха. Тя спечели подаването на Уилямс в деветия гейм и поведе с 5:4, след което защити пробива си и изравни резултата в сетовете. Уилямс започна прекрасно третата и решителна част, в която първо спечели собственото си подаване, а после проби сервиса на Халеп и защити собствения си за 3:0. Халеп обаче отново не се предаде, подкрепяна от изненадващо много румънци на трибуните. Тя стигна до 5:5 и беше много близо до това да победи Уилямс, но лидерката в световната ранглиста на УТА спечели последния пробив в мача и с това го затвори в рамките на 128 минути.

Поставената под номер 12 в турнира Карла Суарес Наваро стигна до битката за титлата след като се наложи с 6:3, 6:3 над германката Андреа Петкович. Така испанката ще играе на осми финал в кариерата си, като до момента е спечелила само един.