Бентеке вкара хеттрик за „Астън Вила“ в дербито на дъното

Кристиан Бентеке

„Астън Вила“ и „Куинс Парк Рейнджърс“ направиха зрелищно 3:3 и поделиха по една точка в битката за оставане във Висшата лига на Англия.

Равенството едва ли удовлетворява и двата отбора, тъй като с нищо не подобри ситуацията им в таблицата. „Вила“ е 16-и с 29 точки, на 3 точки над чертата, докато КПР остава в зоната на изпадащите на 18-о място с 26 точки.

Героят на вечерта е Кристиан Бентеке, който вкара и трите гола за „Астън Вила“. Матю Филипс постави начало на головата фиеста с гол за „Куинс Парк Рейнджърс“ в 7-ата минута. Бентеке обърна развоя на мача в полза на „Вила“ с два гола до почивката. Той изравни в 10-ата минута със самостоятелен пробив, а в 33-а вкара за 2:1.

Последва нов обрат. Гостите изравниха чрез Клинт Хил в 55-ата минута, а Чарли Остин направи 3:2 за КПР в 78-ата минута. Бентеке оформи хеттрика си в 83-тата минута от пряк свободен удар и спаси точката за бирмингамци.