Петър Петров с шесто място в квалификациите за Голямата награда на Испания

Снимка: Личен архив

Петър Петров с (KTM) се нареди на шесто място в квалификацията в клас МХ2 преди неделният старт за Голямата награда на Испания, шести кръг от Световния шампионат по мотокрос. Другият ни представител в тази категория – Майкъл Иванов (Husqvarna) зае 22-ра позиция.

Първо време в пресявките записа Джефри Херлингс (KTM), а на 4.366 сек след него се нареди Макс Ансти (Kawasaki). Трети е друг пилот на (Kawasaki) – американецът Томас Ковингтън. Преди Петър в класирането са още Полс Джонас (KTM) и Тим Гайзер (Honda).

В клас MXGP Антонио Кайроли (KTM) успя да се наложи с едва 1.877 сек над Клемент Десал (Suzuki). Трети при най-големите мотоциклети изненадващо се класира руснакът Евгени Бобришев (Honda).