Нова победа за БНР в Медийната лига

БНР спечели с 3:2 срещу агенция "Блиц" в 15-ия кръг на "Медийната лига"
Снимка: Личен архив

Трудна и драматична победа спечели отборът на Българското национално радио (БНР) в 15-ия кръг на "Макдоналдс медийна лига" и по този начин прекъсна негативната си серия от последните няколко седмици. Успехът, който записаха "Пелетата" с 3:2 срещу отбора на агенция "Блиц", ни изкачи на 8-ото място във временното класиране, далеч зад лидерите, но и далеч пред изпадащите.

С изключение на последните 5 минути на първото полувреме БНР диктуваше темпото на игра, като освен вкараните 3 гола, радиоработниците пропуснаха още няколко положения пред вратата на противника. В средата на първата част Явор Спасов засече центриране на Христо Денев за 1:0, а малко по-късно Радостин Гайтанджиев след самостоятелен пробив между трима защитници направи резултата 2:0. В края на първата част на два пъти "Пелетата" нарушиха тактическата дисциплина и позволиха бързо изравняване.

Втората част вратарят ни Радослав Иванов, както и защитниците Филип Филипов и Светлозар Дойчинов не дадоха шанс на футболистите от "Блиц" да създадат нито едно положение пред вратата на БНР, а халфовете ни Петроний Евтов, Явор Спасов и Иван Мирчев осигуриха по няколко добри възможности за нападателите Румен Стоичков и Радостин Гайтанджиев, които по чудо не вкараха нови попадения. Все пак логиката възтържествува и Иван Мирчев вкара победното попадение 5 минути преди края след чудесно изпълнен пряк свободен удар.