Роджър Федерер се класира за осминафиналите на "Ролан Гарос"

Роджър Федерер

Шампионът от 2009 година Роджър Федерер (Швейцария) се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 2 Федерер се наложи над Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6:4, 6:3, 6:2 за 88 минути.

Швейцарецът реализира пробив в петия гейм, след което спечели първата част. Във втората част той дръпна с 5:1, за да удвои аванса си в сетовете. В третата част той също реализира ранен пробив и поведе с 4:1 по пътя си към крайната победа.

Федерер реализира 38 печеливши удара срещу 24 на съперника и за 11-та поредна година достига поне до четвъртия кръг на "Ролан Гарос".

За място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу победителя от срещата между Гаел Монфис (Франция) и Пабло Куевас (Уругвай), които играят по-късно днес.