Катрин Тасева с приз „Мария Петрова“

Снимка: Личен архив

Катрин Тасева и нейната треньорка Бранимира Маркова спичелиха приз "Мария Петрова" по време на националното състезание, част от турнира по художествена гимнастика "Тракия къп" в Пловдив.

Тасева спечели титлата в многобоя и златните медали във финалите на отделните уреди. В многобоя  тя събра сбор от 67.550 точки и изпревари Ася Иванова (Импла)- 59.800 точки. Трета завърши Анита Колева (Берое) с 46.550 точки.

Националката  извоюва и златните медали във финалите отделните уреда, след като получи оценки 17.400 точки на обръч, 16.660 точки на топка, 17.450 точки на бухалки и 16.100 точки на лента.

В международното класиране при жените първа в многобоя е Адиса Биелич (Босна и Херцеговина) с 53.100 точки, а след нея останаха гимнастичките на "Тракия" Мария Карамитева с 49.200 точки и Лилия Тунева с 45.150 точки.

Адиса Биелич е шампионка на обръч с 14.850 точки, на топка с 13.200 точки и на бухалки с 13.700 точки, а на лента триумфира Мария Карамитева с 11.750 точки.

Демонстративно на турнира участваха Мария Матева, Невяна Владинова, Сара Стайкова, Ерика Зафирова и националният ансамбъл за жени.