от 07.00 часа

Боксьорът ни Радослав Панталеев се класира за втория кръг на европейските игри в Баку

Радослав Панталеев
Снимка: Архив

Радослав Панталеев преодоля първия кръг на категория 81 килограма от турнира по бокс на европейските игри в Баку, след като победи по точки грузинеца Николоз Сехниашвили. Панталеев, боксьор на столичния ЦСКА и победител в своята категория от тазгодишното издание на турнира "Странджа", спечели по точки. Той заслужи гласовете на съдиите от Великобритания, Франция и Казахстан при 29:28, 30:27 и 30:27 точки, което му отреди място на осминафиналите на турнира по бокс. Следващият съперник на държавния шампион за последните две години е украинецът Александър Хижняк. През 2012 година той спечели златен медал в средна категория, до 75 килограма, на световното първенство за юноши в Ереван, Армения.

Двубоят срещу 19-годишния Хижняк е насрочен за 19 юни от 18:30 часа.