"Лудогорец" победи трудно "Ботев"

Лудогорец-Ботев 2:1

Лудогорец Разград победи трудно с 2:1 Ботев Пловдив като домакин в мач от деветия кръг на българската футболна "А" група.

Шампионите отново изравниха Литекс на върха в генералното класиране, но ловчанлиите, победили с 1:0 Черно море Варна в петък вечер, все още имат аванс след успеха в директния мач между двата тима.

В 15-ата минута Марселиньо центрира в наказателното поле, топката прехвърли построилите се играчи и попадна в ръцете на Виктор Голас, който обаче боксира към непокрития Клаудиу Кешеру. Останал сам срещу мрежата, румънецът не сгреши за 1:0.

Гостите от Пловдив изравниха резултата малко след началото на второто полувреме. Лъчезар Балтанов беше автор на попадението в 55-ата минута, когато засече с глава от около пет метра центриране от левия фланг и с това изравни резултата на 1:1.

Лудогорец се активизира в края на двубоя. Първо Марселиньо уцели странична греда след пряксвободен удар, а след това основният реализатор на разградчаните Клаудиу Кешеру реши срещата. В 84-та минута Голас спаси опасен удар на Вандерсон, а топката се върна към румънския нападател и той вкара втори лесен гол.

Загубата остави Ботев на осмо място в генералното класиране. Пловдивчаните водят с четири точки пред градския си съперник Локомотив и с шест пред новака Пирин Благоевград.

състав на Лудогорец: Милан Борян (70-Георги Аргилашки), Козмин Моци, Венцислав Керчев, Сисиньо, Йордан Минев, Андрей Препелица, Марселиньо, Вандерсон, Джонатан Кафу (63-Абел Анисе), Върджил Мисиджан (87-Джоди Лукоки) и Клаудиу Кешеру.

състав на Ботев: Виктор Голас, Даниел Златков, Пламен Николов, Йордан Христов, Лазар Марин, Орлин Старокин, Милен Гамаков (85-Варела), Даниел Генов (59-Рихави Кифуети), Божидар Васев, Лъчезар Балтанов и Александър Колев (73-Жоел Чибамба).