"Лудогорец" победи лидера в Румъния в контрола

Снимка: ПФК Лудогорец

"Лудогорец" победи с 3:1 лидера в класирането в румънското първенство "Астра" (Гюргево) в контролна среща, играна в Разград.

Двубоят започна с превъзходство за българския шампион и в 20-ата минута бразилецът Марселиньо изведе сънародника си Кафу зад защитата на гостите. Кафу остана сам срещу вратаря и вкара за 1:0.

Три минути преди края на първата част "зелените" добавиха още един гол във вратата на противника. Той отново беше дело на Кафу, който беше точен с удар от границата на наказателното поле след асистенция на Марселиньо.

В 45-ата минута "Астра" върна едно попадение чрез Фернандо Болдрин, който стреля директно от фаул от дъгата на наказателното поле на Владислав Стоянов.

В средата на втората част опасен удар на Марселиньо мина покрай вратата на гостуващия състав. Десет минути преди края на двубоя бразилецът Вандерсон получи подаване от Марселиньо и с глава вкара третия гол за "Лудогорец".