Едни от най-колоритните вратари в историята на футбола Хорхе Кампос Наварете и Хосе Луис Феликс Чилаверт Гонсалес също се присъединяват към звездната селекция от легендарни имена по случай юбилея на Христо Стоичков. И двамата без колебание потвърдиха поканата и участието си в звездното събитие "50 години номер 8", което ще се проведе на 20-и май на Националния стадион "Васил Левски".
За една от най-позитивните фигури в световния футбол - мексиканския вратар Хорхе Кампос Наварете, известен с прякора си "Папагала" заради пъстрите си екипи, ще бъде истинско предизвикателство отново да застане на вратата и да успее да я опази от безапелационната "левачка" на носителя на "Златната топка", с когото го свързва голямо приятелство и до днес.
Въпреки, че Стоичков ми е вкарвал много голове, това не може да развали нашето приятелство, категоричен е Кампос. Двамата се познават от дълго време, играли са и в един и същи футболен клуб "Чикаго Файър", макар и по различно време - Стоичков в периода 2000 и 2001-ва г., а Кампос през 1998 г.
Вратар номер 1 в света - легендата Хосе Луис Чилаверт, носещ прякора "Булдога", също без никакво колебание прие поканата на Камата. "Много ще се радвам да дойда на 20-и май за празника на моя добър приятел Христо Стоичков" - заяви гениалният парагваец. С нетърпение очаквам отново да се срещна с друг мой скъп приятел от близкото минало Наско Сираков, с когото бяхме съотборници в Реал Сарагоса.
Чилаверт три пъти печели приза за най-добър вратар на планетата. Знаменитият футболист е известен със своите умения от бялата точка и с невероятните си пряксвободни удари. В 25-годишната си кариера е отбелязал 62 гола и е спечелил 12 национални и международни трофея. Чилаверт е единственият вратар в историята на футбола, който е успял да отбележи хеттрик в рамките на един мач.
Хорхе Кампос е емблематичен вратар, който се отличава с невероятните си акробатични спасявания и уникалния си стил на игра извън наказателното поле. Има 130 записани участия с националната фланелка на Мексико, спечелена купа на конфедерациите, участие в три световни първенства и бляскава кариера в 6 мексикански и 2 американски отбора. През 1996 г. печели Златната купа на КОНКАКАФ и участва в Олимпиадата в Атланта.
Другите обявени футболни легенди до момента, които ще участват в юбилейния мач за 50-годишнината на Христо Стоичков, са Диего Армандо Марадона, Карлос Валдерама, Джика Хаджи и Джика Попеску.
Събитието "50 години номер 8" е на 20-и май 2016-а г. на Национален стадион "Васил Левски". Начало 20:00 часа. Билети за звездния футболен мач търсете в мрежата на Eventim. Цена на билетите: от 18,88 лв. до 88,88 лв.