"Локомотив" Пловдив с важна победа над "Монтана"

"А" група
Снимка: Архив

Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 Монтана в двубой от 16-ия кръг на "А" група, благодарение на което отборът на Христо Колев се изравни по точки с шестия в класирането Черно море (Варна). Мотана пък остана на предпоследно място след поражението в дебюта на старши треньора Емил Велев.

Повратният момента в мача бе в 50-тата минута, когато бе изгонен от игра Владимир Мичев.

В 74-ата минута Димо Бакалов засече центрираната от корнер топка и с глава я прати в мрежата на съперника за 1:0.

Гостите опитаха да реагират, но с човек по-малко нямаха сили. До края на мача Мартин Камбуров на два пъти и Зоран Балдовалиев имаха възможност да се разпишат, но пропуснаха.

Състави:

Локомотив: Ясин Ел Харуби, Крум Стоянов, Кирил Котев (82-Игнат Дишлиев), Александър Тунчев, Пламен Крумов, Ванчо Траянов, Стефан Велев, Димо Бакалов, Емил Гъргоров (62-Илиян Йорданов), Димитър Велковски (46-Зоран Балдовалиев) и Мартин Камбуров.

Монтана: Христо Иванов, Георги Ангелов, Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Иван Михов, Христофор Хубчев (73- Любомир Генчев), Станислав Генчев, Борислав Балджийски, Иван Минчев (66- Атанас Илиев), Владимир Мичев, Здравко Лазаров (79-Матей Поплатник).