"Ботев" Пловдив наказа "Черно море" във Варна

Черно море-Ботев 1:2

Ботев (Пловдив) успя да победи с 2:1 Черно море при гостуването си във Варна и нанесе втора поредна домакинска загуба за варненския тим.

Ботев откри резултата в 43-ата минута, когато съдията Ангел Баялцалиев отсъди дузпа за гостите за нарушение на Мамуту Кулибали срещу Грегъри Нелсън. Точен от бялата точка за 0:1 за гостите бе Лъчезар Балтанов.

В 59-ата минута Черно море успя да изравни резултата. Педро Еуженио центрира отляво по атаката на домакините, топката достигна до Матия Курьор, който с удар от въздуха по диагонал изравни резултата.

В 72-ата минута Ботев отново поведе в резултата. Мариян Огнянов успя да изведе Нико Варела в добра позиция и футболистът на гостите с удар по земя вкара за 1:2