„Барселона“ е новият клубен шампион

„Барселона“ е новият световен клубен шампион по футбол. Първенецът на Европа надигра с аржентинския Ривър Плейт с 3:0 на финала на Световното клубно първенство и за трети път спечели трофея.

Пред повече от 70 000 зрители на стадиона в Йокохама испанците стигнаха до успеха след попадение на Лионел Меси до почивката и два гола на Луис Суарес през второто полувреме.

В 36-а минута Меси овладя топката в наказателното поле и я прати в мрежата. При попадението остана съмнение за игра с ръка на футболиста, но реферът подмина ситуацията. Веднага след почивката Луис Суарес сложи край на интригата, отбелязвайки втори гол за Барса. В 49-а минута уругваецът получи перфектен извеждащ пас от Серхио Бускетс и с удар между краката на вратаря покачи на 2:0. В 68-а минута Луис Суарес вкара втория си гол в мача. Уругваецът реализира с глава след центриране на Неймар и записа на сметката си пети гол в двата мача от световното клубно първенство.