от 07.00 часа

Пет медала за България от съпътстващия турнир в Лисабон

Снимка: БФХГ

България спечели пет медала от международния турнир при жените съпътстващ Световната купа по художествена гимнастика в Лисабон (Португалия). След бронзовото отличие на Мадлен Радуканова в многобоя, Боряна Калейн стигна до медалите във финалите на отделните уреди.

Гимнастичката, която е сред „Спортните таланти“ на страната  извоюва три сребърни и един бронзов медал. Талантливата ни състезателка стана втора във финала на обръч с оценка 17.200 точки. Тя раздели второто място на бухалки с Мария Трубач (Беларус), след като двете получиха по 17.300 точки. За изпълнението си с лента Калейн е втора оценка - 17.100 точки, а на топка зае трето място със 17.250 точки.

Другата ни представителка Мадлен Радуканова зае три четвърти места - на обръч с 16.500 точки, на топка с 16.450 точки и на лента с 16.550 точки. На бухалки дъщерята на футболния треньор Милен Радуканов допусна грешка и завърши седма с оценка от 15.450 точки.

Шампионка на всичките четири уреда е рускинята Дина Аверина. Тя получи оценки от 18.250 точки на обръч, 18.100 точки на топка, 18.050 точки на бухалки и 18.000 точки на лента.