"Лудогорец" премина през "Берое" по пътя към поредната си титла

Берое-Лудогорец 0:2

Лудогорец /Разград/ победи Берое /Стара Загора/ с 2:0 в мач от 26-ия кръг на "А"-футболна група, игран в Стара Загора.

Така шампионът на България през последните четири години Лудогорец регистрира своята 10-а поредна победа в А-футболна група и увеличи аванса си на лидер на 14 точки пред Левски.

Отборът на Лудогорец е начело във временното класиране с 54 точки, а Левски е на второто място с актив от 40 точки.

Лудогорец поведе в резултата в 39-та минута след статично положение. От левия фланг бразилецът Вандерсон центрира по прекрасен начин от фаул към далечната греда, където абсолютно непокритият Венцислав Керчев с лекота от въздуха прати топката във вратата на Благой Макенджиев - 1:0 за Лудогорец.

В заключителните минути на срещата домакините рискуваха и атакуваха с почти всички играчи. От това в 4-та минута на продължението след края на мача се възползваха гостите от Разград и след отлична контраатака бразилецът Марселиньо с удар с левия крак от около десетина метра изпрати топката неспасяемо в мрежата на Благой Макенджиев - 2:0 за Лудогорец.

Състави:

Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Илия Миланов, Иво Иванов, Венцислав Василев, Том /Георги Сърмов - 85/, Елиаш, Емин Ахмед /Неманя Милисавлевич - 46/, Спас Делев /Георги Божилов - 69/, Георги Андонов, Исмаил Иса

Лудогорец: Владислав Стоянов, Витиня, Козмин Моци, Венцислав Керчев /Георги Терзиев - 68/, Йордан Минев, Лукас Саша, Андрей Препелица, Вандерсон /Брайън Ангуло 90 плюс 2/, Марселиньо, Клаудиу Кешерю, Джонатан Кафу /Кишада - 85/

В първата среща от кръга Славия - Левски  0:0.