Полина Иванова с две пети места на въже и топка в Италия

Полина Иванова с две мети места на въже и топка в Италия

Полина Иванова зае две пети места във финалите на отделните уреди на международния турнир по художествена гимнастика за девойки, който завърши в италианския град Пезаро. Младата ни гимнастичка получи оценка от 15.800 точки за изпълненито си на въже и 15.700 точки за съчетанието си с топка. Елизабет Йовчева се класира на осмо място във финала на бухалки с оценка 14.350 точки.

Алина Ермолова от Русия стана шампионка на въже и обръч, Полина Шматко (Русия) триумфира на топка, а на бухалки победителка е Алина Харнаско (Беларус).

България беше представена от отбор от четири гимнастички - Полина Иванова, Галатея Герова, Йоана Николова и Елизабет Йовчева, които завършиха на шесто място отборно със сбор от 90.700 точки.