Валери Божинов с два гола и асистенция за "Партизан" при успех в Сърбия

Валери Божинов

Нападателят Валери Божинов се отличи с два гола и асистенция при убедителната победа на "Партизан" с 4:0 над гостуващия "Младост" в мач от последния 30-и кръг от редовния сезон на първенството на Сърбия по футбол. Столичани завършиха на второ място с 54 точки преди плейофите за титлата в топ 8, но на цели 28 точки от лидера и градски съперник "Цървена звезда".

Божинов отбеляза в шестата минута от дузпа, отсъдена за нарушение в пеналта срещу Неманя Михайлович. Българинът удвои в края на първото полувреме след отлична асистенция на Евертон. Божинов асистира на Саша Илич за 3:0 в 57-ата минута, а в 12 минути по-късно той беше заменен от Душан Влахович.

Друг българин Иван Бандаловски също започна като титуляр, но в 55-ата минута отстъпи мястото си на терена на Мирослав Вуличевич. Божинов има 15 гола през кампанията и е втори най-добър реализатор в лигата след Уго Виейра от "Цървена Звезда" с 19 попадения.