Ансамбълът ни без медал от Световната купа в Баку

Снимка: БФХГ

Ансамбълът ни не успя да спечели медал от Световната купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Момичетата на Ина Ананиева завършиха на седмо място и в двата финала на отделните уреди. Михаела Маевска, Християна Тодорова, Ренета Камберова, Цветелина Найденова и Любомира Казанова допуснаха грешки в двете си изпълнения днес и не успяха да стигнат до отличията.

Във финала на пет ленти българките бяха оценени със 17.900 точки, а на два обръча и три чифта бухалки получиха 17.400 точки. На пет ленти титлата спечели Израел с 18.500 точки, на второ място е Русия с 18.350 точки, а на трето Испания с 18.250 точки. На обръчи и ленти златото завоюва Русия с 19.000 точки. В класирането следват Италия с 18.500 точки и Испания с 18.300 точки.

В индивидуалната надпревара Невяна Владинова и Катрин Тасева се представиха отлично във финалите. Най-висока оценка Владинова получи на лента - 18.200 точки, което й отреди петото място на уреда. На обръч българката беше оценена от съдиите с 18.000 точки и се нареди шеста.

На бухалки Катрин Тасева изигра много добре своето съчетание и с оценка 17.750 точки се класира също шеста, заедно с представителката на Канада Патрисия Безубенко.

На топка България имаше две финалистки, като Невяна Владинова игра отлично и с 18.150 точки се нареди шеста, а Тасева допусна грешка и със 17.050 точки остана на осмото място.

Рускините Яна Кудряцева и Маргарита Мамун спечелиха всички златни медали. Кудрявцева е първа на обръч, на бухалки и на лента, а Мамун - на топка, бухалки и лента. Двете разделиха първото място на финалите на бухалки и лента, след като получиха и на двата уреда оценки от по 19.400 точки.

На обръч Яна Кудрявцева взе златото с 19.450 точки, Мамун е втора с 18.550 точки, а Ксения Мустафаева (Франция) се нареди трета с 18.500 точки.

На топка първа е Мамун с 19.400 точки, следвана от Александра Солдатова (Русия) с 19.000 точки и Нета Ривкин (Израел) с 18.500 точки.

На бухалки трета е Ксения Мустафаева с 18.500 точки, а на лента бронз взе Марина Дурунда (Азербайджан) с 18.500 точки.

Състезанието е последно преди Олимпийските игри в Рио де Жанейро.