от 15.00 часа

Байлс шампионка за земя, Верняев е първи на успоредка, а Хамбюхен спечели титлата на висилка в Рио де Жанейро

ЕПА/БГНЕССимоне Байлс (САЩ) спечели титлата на земя на олимпийския турнир по спортна гимнастика в Рио де Жанейро. 19-годишната американка беше безапелационна в изпълнението си и стигна до златото с оценка от 15.966 точки.

Това е четвърто злато за Байлс от Игрите, след като стана шампионка в индивидуалния многобой, в отборната надпревара и на прескок, а освен това взе и бронз на греда. С четирите си титли тя изравни рекорда за най-много златни медали в спортната гимнастика от една олимпиада. Александра Райсман спечели сребърното отличие с 15.500 точки.

Бронзът стана притежание на Ейми Тинклер от Великобритания с 14.933 точки. Италианката с български корени Ванеса Ферари завърши четвърта с 14.766 точки. Европейска шампионка на земя Джулия Щайнгрубер (Швейцария), чийто треньор е българинът Золтан Йорданов, остана осма с 11.800 точки.

ЕПА/БГНЕСОлег Верняев спечели титлата на финала на успоредка с оценка от 16.041 точки. Гимнастикът от Украйна имаше малшанс в многобоя, след като остана на 0.099 точки от шампиона Кохей Учимура (Япония).

Американецът Дейнъл Лейва (САЩ) спечели сребърното отличие с 15.900 точки. Трети се нареди Давид Белявски (Русия) с 15.783 точки, за когото това е втори медал след среброто в отборната надпревара.

Световният шампион на успоредка Ю Хао (Китай) остана осми с 14.833 точки, след като падна при приземяването.

ЕПА/БГНЕСФабиан Хамбюхен вече има пълен комплект медали в кариерата си от олимпийски игри на висилка. 28-годишният германец триумфира във финала на този уред, след като спечели сребро в Лондон 2012 и бронз в Пекин 2008. Хамбюхен спечели титлата оценка от 15.766 точки.

Американецът Дейнъл Лейва взе второто си сребро за деня, след като получи оценка от 15.500 точки. Той стана втори и на успоредка. Британецът Нийл Уилсън спечели бронзовото отличие с 15.466 точки.

Защитаващият титлата си Епке Зондерланд (Холандия) се провали и остана седми с 14.0333 точки.