Гуардиола: За първи път в кариерата ми съм в такава серия

Хосеп Гуардиола

Мениджърът на футболния "Манчестър Сити" - Хосеп Гуардиола, изпадна в сериозно затруднение след най-продължителната негативна серия на воден от него отбор. "Манчестър Сити" загуби от градския съперник "Манчестър Юнайтед" с 0:1 за Купата на лигата на Англия и вече шест поредни мача няма победа.

Ще вдигнем нивото. Понякога във футбола се получават такива серии. За първи път ми се случва толкова дълго да нямам победа като треньор. Надявам се повече да се повтаря. Но това е част от нашата професия. Всеки отбор има поредици от добри и лоши резултати. Странното в случая е, че вече седем години съм треньор и чак сега разбрах какво е да нямаш победа толкова дълго, каза Гуардиола пред британските медии.

Мениджърът разкри, че Венсан Компани е сменен на полувремето заради умора, а не заради нова контузия.

На почивката ми каза, че е уморен и не се чувства готов да играе през второто полувреме, коментира Гуардиола.