Алжир отпадна от Купата на Африка

Един от фаворитите Алжир отпадна от турнира за купата на Африканските нации.  Шампионите от 1990 година завършиха 2:2 в последния си мач от група "В" срещу Сенегал и останаха на третото място с 2 точки и без победа.

Сенегалците, които вече си бяха осигурили класиране на четвъртфиналите след два успеха в първите си два мача, на два пъти изоставаха в резултата след попадения отблизо на Ислам Слимани за съперника, но успяха да избегнат поражението след точни изстрели от дистанция на Папе Диоп и на Муса Соу.

Тунис също продължи напред след ключов успех с 4:2 над Зимбабве. Ниам Слити изведе тунизийците напред още в десетата минута с шут от дъгата пред пеналта, а в средата на първото полувреме той асистира за попадението на Юсеф Мсакни.

В 36-ата минута Таха Хениси направи резултата класически, Нолидж Мусона намали две минути преди почивката, но Уахби Харзи от дузпа направи 4:1 в последните секунди на първата част.  През второто полувреме Тендай Ндоро оформи крайното 4:2 за Тунис.