С два гола в края "Лацио" надигра "Торино"

"Лацио" – "Торино"

С два гола в края "Лацио" се наложи над гостуващия "Торино" с 3:1 в последна среща от 28-ия кръг на италианското футболно първенство. Столичани записаха четвърти пореден успех в калчото и с 56 точки се върнаха на четвъртото място, на 4 точки от третия "Наполи".

След три пропуска през първото полувреме Чиро Имобиле все пак отбеляза първия гол за домакините в 56-ата минута, когато засече отблизо центриране от дясно към далечната греда на Душан Баста. Гостите стигнаха до изравняване в 72-рата минута. Резервата Макси Лопес вкара с глава след подаване от фаул на Хуан Мануел Итурбе от дясно. В 87-ата минута Балде Кейта отново даде аванс на "Лацио" със страхотен удар от 25 метра, а в последната минута Фелипе Андерсон оформи успеха, след като беше изведен в чиста позиция вдясно в пеналта от Сенад Лулич при контраатака.

"Торино" записа осми пореден мач без победа като гост в калчото и остана десети с 39 точки.