от 09.00 часа

„Берое“ излиза срещу „Теодо“ в Балканската лига

„Берое“ ще срещне черногорския „Теодо“ на полуфиналите в Балканската лига

Носителят на купата на България по баскетбол „Берое“ ще срещне черногорския „Теодо“ на полуфиналите в Балканската лига.

Черногорците отстраниха македонския „Фени Индъстри“ след победа с 81:68 точки във втората четвъртфинална среща и така спечелиха серията с повече от 10 точки разлика. В първия двубой преди седмица в Македония „Фени“ се наложи със 100:97.

„Теодо“ срещна съпротива от македонците в края на първото полувреме, но след почивката не им остави никакви шансове.

Милан Станоевич направи нов силен мач за „Теодо“ и вкара 19 точки, както и подаде 7 асистенции. Милош Джуришич добави 15, а Милош Попович се отличи с 13.

Георги Шарабидзе и Яне Петровски вкараха  по 14 точки за гостите.

Полуфиналите, които също са на разменено гостуване, ще се играят на 21-ви и 28-ми март, като в първия мач „Берое“ гостува, а във втория ще бъде домакин.