„Локо“ (ГО) и „Нефтохимик“ поделиха по точка

„Локомотив“ (ГО) и „Нефтохими“ завършиха 1:1

„Локомотив“ (Горна Оряховица) и „Нефтохими“ завършиха 1:1 на старта на 28-ия кръг от Първа футболна лига.

Двата отбора са в група Б на втората осмица, а след този резултат „зелените“ от Бургас остават с точка преднина в класирането пред днешния си съперник.

След няколко неособено опасни атаки гостите от „Нефтохимик“ откриха резултата в 21-ата минута чрез Венцислав Христов, който се разписа след пробив и пас на Владислав Романов.

Домакините изравниха в 36-ата минута чрез Аристоте Н'Донгала. Той се разписа след неразчетено излизане на Янко Георгиев, който не реагира по най-добрия начин при центриране на Мохамед Бет Отман.

Футболистите от Горна Оряховица бяха по-добрия отбор през второто полувреме, но пропуснаха няколко чудесни ситуации.

Кифуети в 48-ата минута беше съвсем близо до гола, но ударът му мина до гредата, а в 70-ата минута пак той този път стреля в левия страничен стълб след пробив на Н'Донгала.

В 87-ата минута Кифуети направи поредния си пропуск, след като ударът му с глава мина на сантиметри над горната греда.