от 15.00 часа

„Лукойл Академик“ спечели в Самоков и изравни серията

"Лукойл Академик" спечели в Самоков

Шампионите от „Лукойл Академик“ избегнаха шокираща елиминация на полуфиналите на първенството по баскетбол за мъже, след като надвиха „Рилски спортист“ в Самоков с 80:66 точки.

С победата си "студентите" изравниха серията на 2:2 победи, а в сряда ще приемат „Рилски спортист“ в Правец в последен мач за определяне на съперника на старозагорския “Берое“ във финалната серия.

„Лукойл“ започна мача с два поредни коша, един от които тройка на Божидар Аврамов, но "студентите" спечелиха първата четвъртина само с три точки преднина, и то след като Йордан Бозов пропусна стрелба от далечно разстояние преди сирената.

Максим Корниенко обаче отбеляза две поредни стрелби в началото на втората четвъртина, а серията на „Лукойл“ набъбна до 8:0 за 11 точки преднина в средата на частта. Тя завърши с общо 16 пункта аванс за гостите.

„Рилски спортист съкрати 3 точки от изоставането си в третата четвъртина, но „Лукойл“ задържа аванса си и спечели мача.

Корниенко завърши мача с 16 точки за гостите, а Давон Шелтън се отчете с 19 точки и девет спечелени борби за „Рилски спортист“.