Цветана Пиронкова загуби 20 места в световната ранглиста и вече се намира на 156-о място с актив от 353 точки. Българката, която не играе поради контузия, е на път да загуби титлата „първа ракета на България“, защото Виктория Томова вече има само седем точки по-малко от нея и с две места изоставане. Трета ракета на страната ни е Сесил Каратанчева с 237 точки.
Световната ранглиста има нов лидер и това е испанката Гарбине Мугуруса, която изпревари румънката Симона Халеп и украинката Елина Свитолина, а американката Винъс Уилямс записа скок от девето до пето място.
Лидер на двойки продължава да бъде чехкинята Луцие Шафаржова, а втора е швейцарката Мартина Хингис, която спечели титлата в САЩ в тандем с Юн-Ян Чан. Тенисистката от Тайван е трета.