„Левски“ излъга с 1:0 „Етър“

Давид Яблонски

„Левски“ измъкна пестелива победа с 1:0 при гостуването си на „Етър“ във Велико Търново.

Голът отбеляза още в 5-ата минута Давид Яблонски.

Това беше негово пето попадение от началото на сезона.

Жорди Гомес центрира от корнер, чешкият бранител атакува топката и изпревари вратаря Иванов, за да забоде топката в мрежата.

Минута по-рано атака на „сините“ можеше да завърши с гол, но Антонио Вутов не се реши да стреля след пас на Серджиу Буш.

До края на първото полувреме домакините търсеха предимно снажния си африкански нападател Бадара, който се бореше мъжки със защитата на гостите, но не стигна до чиста ситуация.

В 69-ата минута Йордан Апостолов допусна много груба грешка, която позволи на Вутов да се озове на стрелкова позиция. Младият нападател обаче се забави, а Апостолов се върне и подложи крак, за да излезе топката в корнер.

10 минути по-късно „Левски“ бе близо до втори гол, но Яни Пехливанов пред голлинията изчисти топката в корнер.

Току що влезлият Мапуку излезе сам срещу вратаря, прехвърли го, както и Минев, но Пехливанов успя да изчисти топката.

При последвалия корнер отново Мапуку стреля от границата на наказателното поле, но топката мина до гредата.