Биатлонистите ни с 16-о място в смесената щафета в Йостерзунд

България завърши на 16-о място в смесената щафета в първия старт от сезона от световната купа по биатлон в Йостерзунд (Швеция). Емилия Йорданова и Десислава Стоянова на 2 по 6 километра и Димитър Георджиков и Владимир Илиев на 2 по 7 километра и половина не въртя наказателни обиколки и използва общо 10 допълнителни патрона, за да финишира на 3 минути и 46 секунди зад победителите от Норвегия. Ингрид Ландмарк Тандреволд, Тирил Екхоф, Йоханес Тингнес Бьо и Емил Хелге Свендсен завършиха без наказателни обиколки и използваха 13 допълнителни патрона.

С една наказателна обиколка, с 6 допълнителни патрона и пасив от 5.3 секунди на второ място остана щафетата на Италия. Германия финишира на трета позиция на 6.4 секунди зад шампионите. Германските биатлонисти използваха 10 допълнителни патрона и не въртяха наказателни обиколки.