Томова премина първия кръг от квалификациите на "Уимбълдън"

Виктория Томова

Виктория Томова се класира за втория кръг на квалификациите от тенис-турнира "Уимбълдън" в Лондон. Тя победи с 6:3, 2:6 и 6:4 австралийката Джейми Фурлис за час и 52 минути.

В първия сет нашата тенисистка поведе с 3:0 с два пробива, допусна изравняване, но взе средващите 3 гейма. Австралийката изравни сетовете с два пробива и се стигна до трета решаваща част. Томова отново поведе с 3:0, пак допусна изравняване за 4:4, но този път удържа победата.

Във втория квалификационен кръг Вики ще срещне победителката от мача Тамара Корпач (Германия) - Аяно Шимицу (Япония).

Така Томова остана единствана от нашите тенисистки в квалификациите, сред като и Сесил Каратанчева загуби мача си срещу японката Мая Хиби с 6:1, 3:6 и 1:6.