от 09.00 часа

Виктория Томова влезе в основната схема на "Уимбълдън"

Виктория Томова

Виктория Томова се класира за основната схема на турнира от Големия шлем "Уимбълдън" в Лондон. В решаващия трети кръг от квалификациите тя победи рускинята Ана Калинская с 6:4, 6:7 и 6:3 след 2 часа и 22 минути игра. Така както през януари на Откритото първенство на Австралия Вики ще дебютира сред 128-те и на "Уимбълдън".

Мачът беше изключително оспорван (трети трисетов за нашата тенисистка) между 136-ата с световната ранглиста Томова и 146-ата Калинская. Любопитен бе развоят на първия сет: 4:0, 4:4, 6:4. Във втория до 4:4 и двете печелеха сервис-геймовете си. Томова поведе с пробив за 5:4 и когато сервираше за спечелване на мача допусна пробив на нула. В тайбрека 19-годишната рускиня поведе с 6:2 точки, Вики спаси 3 сетбола, но не успя да изравни.

Третият сет вървеше равностойно - без пробиви до 4:3 за Томова, след което тя направи решаващия пробив и този път Калинская не успя да го върне.

За успеха 23-годишната софиянка си осигури 50 точки за световната ранглиста и 39 000 паунда от наградния фонд.

Утре е жребият за основните схеми, очакван и от Григор Димитров.