Шампионката Мугуруса победи британка на „Уимбълдън“

Гарбине Мугуруса

Шампионката на „Уимбълдън“ Гарбине Мугуруса започна успешно защитата на титлата си.

На централния корт на „Ол Инглънд клъб“ третата поставена испанка победи участващата с „уайлд кард“ британка Наоми Броуди с 6:2, 7:5 след час и половина игра.

В първата част Мугуруса направи два пробива. Във втория сет концентрацията на иберийката спадна и тя пропусна доста възможности за брейк. Тя стигна до пробива в 12-ия гейм и така затвори мача.

Във втори кръг Гарбине очаква победителката от сблъсъка Алисън ван Аутванк (Белгия) и Полона Херцог (Словения).

С успех започна и надеждата на домакините Йохана Конта. Британката, която е №22 в схемата, надделя трудно над руската тийнейджърка Наталия Вихлянцева със 7:5, 7:6(7).