„Етър“ излъга „Верея“ в края

„Етър“ победи с 1:0 "Верея"
Снимка: Спортал

„Етър“ победи с 1:0 „Верея“ на стадион "Ивайло" в първи двубой от втория кръг на Първа професионална футболна лига.

Домакините почетоха паметта на легендарния Трифон Иванов в 3-ата минута на двубоя.

Футболистите на Красимир Балъков опитаха натиск още в началото на мача.

Още в 6-ата минута стигнаха до разбъркване в полето на „Верея“, но Иван Скерлев не успя да отбележи.

Секунди по-късно Иван Вълчанов опита от далечна дистанция да изненада Георги Георгиев, но без успех.

Натискът на домакините продължи и след първия четвърт час. "Болярите" продължиха да търсят гол, но в края на полувремето можеше да бъдат изненадани.

Капитанът на „Верея“ Здравко Илиев проби по дясното крило и центрира към Антон Огнянов, който стреля встрани от вратата.

Втората част започна с предпазлива игра от двата отбора.

В 65-ата минута Крум Стоянов пропусна сам срещу вратаря, а след това последва сериозен пропуск и на Желко Батрович.

Резервата за „Етър“ Ерик Почански донесе победата в 88-ата минута, след като засече с глава центриране отдясно.