Юта победи шампиона Голдън Стейт, Хюстън постави рекорд по отбелязани тройки

Отборът на Юта Джаз постигна втори успех над Голдън Стейт Уориърс в редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. ,,Джазмените“ се наложиха с 108:103 у дома над шампионите, за да им нанесат 11-а загуба през настоящата кампания. Двубоят започна по-добре за домакините, които се справиха отлично в защита и ограничаха ,,воините“ до 21 точки в първата четвърт.

Във втората възпитаниците на Стив Кър играха по-добре, като на голямата почивка изоставаха с точка – 56:55. В третата и четвъртата картината бе идентична, като Джаз в крайна сметка удържа финалния щурм на гостите и постигна важния успех.

Над всички за победителите бе френският център Руди Гобер, който записа "дабъл-дабъл" - 17 точки и 15 борби. Джо Ингълс добави 20, а Джей Краудър се отчете също с "дабъл-дабъл" от пейката – 18 точки и 11 борби. За Уориърс Стеф Къри вкара 32, а Кевин Дюрант 30, но техните усилия не доведоха шампионите до крайната победа.

В друга среща от вечерта Хюстън Рокетс поставиха нов рекорд по отбелязани тройки, след като реализира 26 при успеха с 136:118 над Вашингтон Уизардс. Майкъл-Картър Уилямс вкара 26-ата успешна стрелба зад линият при оставащи 31.1 секунди до края на двубоя.

Преди това Гари Кларк изравни предишното най-добро постижение, дело на Кливланд Кавалиърс, които отбелязаха 25 тройки срещу Атланта Хоукс през март 2017 година.