от 12.00 часа

Плишкова спаси 4 мачбола и отстрани Серина

Плишкова и Уилямс се разминават при размяната на половините на корта.

Серина Уилямс отпадна от Откритото първенство по тенис на Австралия.

Седемкратната шампионка от Мелбърн беше победена от №7 в схемата Каролина Плишкова от Чехия с 4:6, 6:4, 5:7 в оспорван четвъртфинал.

Серина се опитваше да изравни рекорда на Маргарет Корт от 24 титли на сингъл в турнирите от Големия шлем.

37-годишната ветеранка имаше 4 мачбола в третия сет, от които три поредни в десетия гейм, но не успя да спечели нито един от тях и отпадна. При първия мачбол при 5:1 беше отсъдена грешка на краката на Уилямс, което я извади от равновесие. При следващата американката навехна глезена си, но не повика физиотерапевт на корта.

Чехкинята направи невероятна серия от 6 поредни гейма в решаващата трета част по пътя към следващия кръг.

На полуфиналите Плишкова, която е поставена под номер 7 в схемата на турнира, ще играе с 4-та Наоми Осака.

Японката победи представителката на Украйна Елина Свитолина с 6:4 и 6:1.

Другият полуфинал е между чехкинята Петра Квитова и изненадата на турнира Данел Колинс от САЩ.