Манчестър Юнайтед спечели и срещу Тотнъм

Марсиал от Манчестър Юнайтед е спечелил единоборството с Вертонген.
Снимка: Ройтерс

Манчестър Юнайтед постигна четвърта поредна победа в контролите от началото на подготовката. Този път “червените дяволи” надделяха с 2:1 над Тотнъм в среща от Интернешънъл чемпиънс къп, играна в Шанхай.

"Червените дяволи" поведоха в 21-ата минута с попадение на Антони Марсиал след отличен пас на Андреас Перейра.

С голяма доза късмет "шпорите" изравниха в 65-ата минута, когато удара на Лукас Моура се отклони в бранител на Юнайтед и заблуди вратаря Ромеро. Това бе първото попадение, което тимът на Солскяр допуска в приятелските срещи това лято.

Анхел Гомес донесе победата след индивидуален пробив и удар от малък ъгъл десет минути преди края.

За Манчестър Юнайтед и Тотнъм това бе последна проверка от азиатско-тихоокеанските им турнета. Следващият мач на "червените дяволи" е на 30 юли срещу норвежкия Кристиансунд, докато "шпорите" ще участват на турнира Ауди къп в Мюнхен, където първият им съперник е Реал (Мадрид).