Реал започна с победа сезона в Евролигата

Уолтър Таварес от Реал забива в коша на Фенербахче.

В най-интригуващия мач от първия кръг на баскетболната Евролига Реал (Мадрид) се наложи над гостуващия Фенербахче с 81:77.

Реал доминираше през голяма част от мача и на моменти водеше с двуцифрена разлика. В края Фенербахче бе на път да направи обрат, като Костас Слукас изравни за 73:73, но Джефри Тейлър бързо върна аванса на Реал и тимът на треньора Пабло Ласо се поздрави с победа.

Тейлър завърши с 19 точки за Реал, а за Фенербахче 22 точки наниза Нандо Дьо Коло.

Химки победи Макаби Тел Авив с 89:83 в първия мач от новия сезон. Традиционно гардът на Химки Алексей Швед бе най-резултатен в мача с 22 точки, а Антъни Джил добави 18 точки за успеха на руския тим.

В балканското дерби Панатинайкос се наложи над Цървена звезда с 87:82. Гърците влязоха без пределна концентрация в мача и загубиха първата част с 14:17, но след това доминираха и стигнаха до победата за радост на над 10 000 зрители в зала ОАКА.
Ник Калатес се отличи с 21 точки за ПАО, а ДеШон Томас добави 18 точки и 11 борби.

Дебютантът за Звезда Джеймс Джист бе най-резултатен в мача срещу бившия си отбор с 22 точки.