Лос Анджелис Лейкърс записа 18-а победа за сезона

Леброн Джеймс беше неудържим.

Антъни Дейвис отбеляза 25 точки и записа 10 борби, докато все още неизлекувания Леброн Джеймс се отчете също с 25 точки, 9 асистенции и 6 борби за победата на Лос Анджелис Лейкърс със 105:96 над Денвър в мач от НБА. Това беше 18-и успех за "езерняците" през сезона, с което те се изравниха на върха в Асоциацията с Милуоки.

Дуайт Хауърд отбеляза 13 точки, а Раджон Рондо имаше 11 за Лейкърс. Джамал Мъри отбеляза 22 точки, Пол Милсап имаше 21, а Никола Йокич се отчете с 13 за. Денвър.

Демар Дерозан отбеляза 23 точки, а Сан Антонио навакса пасив от 16 точки, за да победи гостуващите Хюстън със 135:133 след продължения.

Лони Уокър IV вкара рекордните в кариерата си 28 точки, 19 от които в четвъртата част, за да помогне на Спърс за драматичния успех. Брин Форбс добави 25, Руди Гей имаше 14 точки, а Дерик Уайт отбеляза 12.

Джеймс Хардън наниза 50 точки, но и това не помогна на Хюстън да се спаси от поражението. Клинт Капела отбеляза 22 точки и грабна 21 борби за Рокетс, докато Ръсел Уестбрук донесе 19 точки, 10 борби и 10 асистенции.