Севиля излезе на трето място в Испания

Футболистите на севиля (в синьо) изравняваха на два пъти.

Севиля се изкачи на трето място в испанското футболно първенство, след като спечели трудно точка в гостуването си на Виляреал, завършило 2:2. Тимът от Андалусия е с 53 точки и една повече от Атлетико (Мадрид), след като изравняваше на два пъти в мача си от 31-я кръг.

Пако Алкасер даде преднина на домакините от Виляреал в 18-та минута на добавка, а Серхио Ескудеро изравни в 39-та за Севиля с топовен шут извън наказателното поле. В четвъртата минута на добавеното време на първото полуувреме Пау Торес изведе "жълтата подводница" отново напред, след като засече центриране от ъглов удар с глава, но гостите отново изравниха в 63-та, и отново с топовен шут. Този път Мунир получи балонно центриране от Хесус Навас и стреля мощно покрай Серхио Асенхо.

Точката придвижи Виляреал на шесто място, с една повече от Реал Сосиедад. Водят Реал и Барселона с по 65 точки.

В другия мач от снощи Леганес - Гранада 0:0.