Унион победи като гост Хофенхайм в Бундеслигата

Макс Крузе (в средата) получава поздравления, след като е отбелязал първия гол за Унион.

Новото попълнение Макс Крузе отбеляза гол и направи две асистенции при победата на Унион (Берлин) като гост на Хофенхайм с 3:1 в мач от шестия кръг на футболното първенство на Германия.

След нулево първо полувреме Крузе откри резултата след час игра с гол от дузпа, след като Роберт Сков повали в наказателното поле Себастиан Грийсбек и получи директен червен картон.

Мунас Дабур изравни за Хофенхайм в 80-ата минута, но пет по-късно резервата Жоел Похянпало направи 2:1, след като топката срещна лявата странична греда, отби се в тялото на вратаря Оливер Бауман и влезе в мрежата. Седрик Тушер в 90-ата минута оформи крайното 3:1 за Унион.

С успеха гостите събраха 9 точки и се изкачиха на седмата позиция във временното класиране, докато Хофенхайм има 7 точки и е на 12-о място.