от 21.00 часа

Вавринка на четвъртфинал след обрат срещу Рубльов

Стан Вавринка

Поставеният под №12 в схемата на Мастърс 1000 тенис турнира в Париж Стан Вавринка е на четвъртфинал.

Швейцарецът успя да направи обрат срещу петия Андрей Рубльов от Русия и го победи с 1:6, 6:4, 6:3 след час и 43 минути игра в зала „Акор Арена“.

След катастрофален първи сет Вавринка успя да намери слабите страни на съперника и с пробив в седмия гейм изравни частите. В заключителната ветеранът направи брейкове в първия и последния гейм и така спечели срещата.

„В началото той играеше по-бързо от мен и беше по-добър. Успях да намеря решение и защото не спрях да вярвам, че мога да променя моята игра и да стана по-добър“, каза носителят на три титли от Големия шлем след успеха.

Следващият му съперник е четвъртият поставен Александер Зверев. Германецът е спечелил и трите си мача срещу Вавринка до момента като последния беше на Откритото първенство на Австралия през януари.