Адриан Андреев отпадна на турнира по тенис в София

Адриан Андреев

Българинът Адриан Андреев отпадна в първия кръг на турнира по тенис в София с награден фонд 389270 евро.

Участващият с "уайлд кард" Андреев загуби от поставения под номер 6 дебютант в надпреварата в българската столица Джон Милман (Австралия) с 3:6, 1:6 за 73 минути.

19-годишният българин беше равностоен в първите 25 минути на мача, но 38-ият в световната ранглиста Милман се възползва от първата възможност за пробив, за да поведе с 4:2, след което наложи контрол върху мача.

Във втората част грешките на Андреев зачестиха, а австралиецът продължи да действа солидно от крайната линия, което му донесе успеха със серия от шест поредни гейма.

Милман пласира 4 аса и не даде нито една възможност за пробив на съперника си, като спечели 34 от 44 разиграни точки при собствен сервис.