Джон Милман спечели най-дългия мач в София

Джон Милман е на четвъртфинал.

Австралиецът Джон Милман се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от категория АТР 250 в София.

Поставеният под №6 Милман елиминира френския квалификант Жил Симон със 7:6, 6:7(3), 6:2 в най-дългия мач от надпреварата през този сезон, продължил  три часа и 18 минути.

Австралиецът, 38-и в световната ранглиста, спечели първия сет след обрат от 2:4 гейма.

Във втората част той поведе с 2:0, след което Симон отново стигна до 4:2 в своя полза, а при 5:6 французинът спаси и два мачбола при собствен сервис. В тайбрека бившият номер 6 в света от Ница взе пет от последните шест разигравания, за да изравни резултата.
Милман, обаче, доминираше в третия сет, в който поведе с 5:1, което се оказа решаващо.

Така за място на полуфиналите австралиецът ще се изправи срещу канадеца Вашек Поспишил, който снощи елиминира във втория кръг четвъртия в схемата Ян-Ленард Щруф (Германия) с 6:3 6:4.

В друг двубой от програмата петият поставен Адриано Манарино отстрани Егор Герасимов от Беларус с 6:4, 7:6(6). На четвъртфиналите френският левичар ще играе срещу Раду Албот от Молдова, който снощи победи водача в схемата Денис Шаповалов.