Милан не успя да победи Парма у дома

Момент от двубоя Милан - Парма.

Съставът на Милан завърши наравно 2:2 у дома срещу Парма в двубой от 11-ия кръг на италианския шампионат. Два гола на Тео Ернандес спасиха "росонерите" от първо поражение в Серия "А" през сезона, след като "дуковете" водеха с 2:0 на "Джузепе Меаца".

Гостуващият тим имаше аванс в резултата след 13 минути игра, когато точен с удар от наказателното поле беше Ернани. В 23-ата минута Саму Кастиехо реализира във вратата на Парма, но попадението беше отменено заради засада.

На три пъти гредите попречиха на гранда от Милано да изравни, като два от тези опити за гол бяха на Хакан Чалханоглу.
След бърза контра в 56-ата минута Ясмин Куртич направи резултата 2:0 за гостите след подаване на Ернани, но само 120 секунди по-късно Тео Ернандес се разписа с удар от наказателното поле и върна интригата в двубоя.

Натискът на домакините даде резултат и в първата минута на допълнителното време Ернандес изравни за крайното 2:2.

След почивката гредата още един път спаси Парма от допускане на гол след шут на Хакан Чалханоглу, който нямаше късмет да се разпише.

Милан е на първо място в класирането до момента с актив от 27 точки на първо място. Парма има 11 точки на 14-та позиция в Серия А.