от 15.00 часа

Спортисти от Балканите фаворити за наградата на "Спортс Илюстрейтед"

Новак Джокович

Водачът в световната ранглиста на тенисистите Новак Джокович е един от четиримата номинирани за спортист на годината на американското списание "Спортс Илюстрейтед".

През 2020 г. сърбинът спечели своята 17-а титла от Големия шлем на Откритото първенство на Австраля, след което спечели Мастърс 1000 турнирите в Синсинати и Рим и достигна до финала на "Ролан Гарос".

Друг от номинираните с шансове за първото място е звездата от НБА Янис Антетокунбо. Гръцкият баскетболист подписа нов дългосрочен договор с Милуоки Бъкс за пет години за рекордната сума от 228 милиона долара. Той беше определен за най-стойностен играч на асоциацията за втора поредна година.