ЦСКА София загуби от Олимпиакос в Австрия

Ахмед Ахмедов получава поздравлеения за гола си.
Снимка: cska.bg

Отборът на ЦСКА София отстъпи на гръцкия шампион Олимпиакос (Пирея) с 1:2 във втората си контрола по време на лагера в Австрия. Двубоят се игра на стадиона в град Швац. В първата си проверка „червените“ победиха Вакер (Инсбрук) с минималното 1:0.

Двубоят стартира с 30 минути закъснение заради тежките метеорологични условия и наводнен терен. В 58-ата минута Йоан Баи намери добре Георги Йомов по дясното крило. Той центрира в наказателното поле, където Ахмед Ахмедов бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата на Олимпиакос, давайки аванс на ЦСКА София.

Пет минути по-късно гъцкият тим изравни. След центриране от дясното крило топката достигна до Ахмед Хасан, който с акробатичен удар я прати в мрежата на Димитър Евтимов. Армейците отново тръгнаха в атака, за да търсят победата, но десет минути преди края, след разбъркване в наказателното ни поле топката достигна до Ахмед Хасан, който стреля силно и влезлият като резерва Алекс Божев спаси. Топката обаче достигна до Никола Кумич, който на празна врата се разписа и даде аванс от 2:1 за гръцкия шампион.

Следващият мач на тима на Любослав Пенев в Австрия е в неделя (4 юни), когато тимът ни се изправя срещу немския Вердер (Бремен). Двубоят е с начален час 17:00 часа българско време и ще се играе на стадиона в град Цел ам Цилер.

Стартов състав на ЦСКА София: 25. Димитър Евтимов (в), 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес (к), 5. Федерико Варела, 7. Йоан Баи, 10. Георги Йомов, 11. Хамза Чатакович, 18. Брадли Мазику, 19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов, 30. Радослав Живков.