Наоми Осака загуби от швейцарка

Джил Тайхман записа найголямата си победа.
Снимка: Ройтерс

Втората в световната ранглиста Наоми Осака не успя да се класира за четвъртфиналите на WTA 1000 турнира в Синсинати с награден фонд над 2.1 млн. долара.

В двубой от трети кръг японката загуби от 76-ата в света левичарка Жил Тайхман от Швейцария с 6:3, 3:6, 3:6. Мачът продължи два часа и четири минути.

В третата част Осака поведе с 2:0, но допусна обрат до 2:4. Тайхман направи решаваш пробив за 5:3 и след това затвори двубоя.

Японката преди началото на турнира заяви, че ще дари заработеното в Синсинати на пострадалите от земетресенията в Хаити. С класирането си за трети кръг тя си осигури 24 200 долара.

В следващия кръг Тайхман ще играе със сънародничката си - олимпийската шампионка Белинда Бенчич.

В късния мач испанката Паула Бадоса победи Елена Рибакина от Казахстан с 6:2, 7:6(5). На четвъртфинал Бадоса ще играе с Каролина Плишкова от Чехия, която отстрани американката Джесика Пегула с 6:4, 7:6(5).