от 09.00 часа

Солскяр: Когато Кристиано е на терена, винаги имаш шанс за победа

Роналдо получава поздравления за гола от Солскяр.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяр не спести суперлативите си към Кристиано Роналдо, който донесе победата над Виляреал с 2:1 снощи с гол в петата минута на добавеното време. Португалецът стана и футболистът с най-много мачове в Шампионската лига – 178. Роналдо държи и рекорда за най-много попадения в турнира, като вече има 136.

„Такива неща се случват на „Олд Трафорд“ и са се случвали често в миналото. Щастливи сме от успеха, публиката ни помогна много. Когато имаш Кристиано на терена, винаги имаш шанс за победа. Гостите поведоха през второто полувреме, но „Олд Трафорд“ беше магически. Историята, която имаме, също ни помогна и така дойдоха головете на Роналдо и фантастичното попадение на Алекс“, заяви норвежецът след срещата.

В класирането на група F на Шампионската лига води Аталанта с 4 точки, следван от Манчестър Юнайтед и Йънг Бойс с по 3 и Виляреал с 1 точка.

В следващия кръг на 20 октомври Юнайтед приема Аталанта, а Йънг Бойс е домакин на Виляреал.