от 21.00 часа

Александър Донски с нов успех в Созопол

Александър Донски
Снимка: Sofia Open

Александър Донски e на полуфинал  на тенис турнира на твърди кортове в Созопол, който е с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 4 Донски победи седмия в схемата Тим Хандел (Германия) с 6:3, 3:6, 6:2 след повече от два часа игра. Българинът навакса ранен пробив пасив и реализира обрат в първия сет, но във втората част Хандел дръпна с 4:1 и запази преднината си, за да изравни резултата.

В решаващия трети сет Донски отново преодоля брейк пасив и стигна до крайния успех със серия от четири поредни гейма.

Така той заработи 4 точки за световната ранглиста, а за място на финала българинът ще срещне номер 5 Кай Венелт (Германия).

Водачът в схемата Александър Лазаров пък отпадна на четвъртфиналите след поражение от шестия в схемата Били Харис (Великобритания) с 4:6, 2:6.