Ювентус надигра Рома

Данило (вдясно) от Ювентус се бори за топката с Ел Шарауи от Рома.

Отборът на Ювентус надигра Рома с минималното 1:0 като домакин в мач от 8-ия кръг на италианската Серия А.

На „Алианц Стейдиъм“ в Торино „Старата госпожа“ откри чрез Мойс Кийн в 16-ата минута. В края на полувремето „вълците“ получиха правото да изпълнят дузпа, която обаче бе пропусната от френския национал Жордан Верету.

След почивката възпитаниците на Жозе Моуриньо опитаха да стигнат до точката, но в крайна сметка „бианконерите“ удържаха крехкия си аванс и се поздравиха с трите точки. В подреждането Юве е седми с 14 точки, с една по-малко от Рома, който заема четвъртото място. В следващия кръг торинци гостуват на шампиона Интер, докато столичани приемат Наполи.

Неаполитанци продължават да са лидери в класирането без грешка от началото на кампанията след осмата си поредна победа в шампионата – над Торино с 1:0 у дома, след късния гол на Виктор Осимен.